Červenec 2014

Steampunk,vintage(retro),Cybergoth style ← co o tom vim?!

13. července 2014 v 18:29 | WolfGirlLucka |  anything about??
Takze nejprve Steampunk:

Poprvé jsem na tento styl narazila nedávno na jednom internetovém obchodě kde prodávájí i věci pro příznivce Steampunk. Zaujalo mě to a protože tu o tom není ani zmínka, googlila jsem a googlila, tak doufám, že jsem pro vás sehnala dost informací.Tak mrkněte co vlastně je tento styl zač.
Steampunk je podžánr sci-fi a fantasy, ale používá se i jako označení stylu oblékání. Jako žánr se inspiruje průmyslovou revolucí v 19.století, kdy byli vyznaleznuty první parní stroje a ozubená kola. Steampunk je forma historického fantasy nebo alternativní historie zasazená často do viktoriánské doby založená na silných prvcích parní technologie.

Název vznikl v 80. letech 20. století a odkazuje na cyberpunk, žánr sci-fi zaměřený na dystopie a přetechnizovaný svět. Další inspirací jsou díla J. Vernea (Tajemný hrad v karpatech , Cesta do středu země) nebo H. G. Wellse (Válka světů, Stroj času, Neviditelný)

Steampunk jako styl oblečení je někdy označován také jako neo-viktoriánský styl.
Móda v sobě totiž nese spoustu viktoriánských prvků nejčastěji se v módě používá právě kůže a celkově mi příjde , že hlavně ta v tomtu stylu převažuje. Všechny barvy hnědé nejčastěji s bílou halenkou a černou vestičkou. U žen to pak jsou korzety, šnerovací boty na širokém podpatku, dlouhé nabírané viktoriánské sukně a k nim například podkolenky. Muži oblékají různá saka nejčastěji ve vojenském stylu a dlouhé nebo kratší pláště. Klasické jednoduché kalhoty
Doplňky v tomto stylu jsou velmi dominantní nejčastější jsou tzv letecké brýle , šperky a brože z mosazy nejčastěji ze součástek jako ozubená kolečka , mechanické nástroje. Velké klobouky , ale ani imitace zbraní nejsou vyjímkou.

Hudební představitelé: Abney Park, Unextraordinery Gentlemen a Vernian Process

Foto:
Psychara | via Tumblr
Steampunk Girl
Steampunk style
Untitled


Moje domenka:
myslim ze i tahle pisnicka je v Steampunk stylu =D =)


dalsim stylem je Vintage: =)
Protože tahle Vintage "Retro" móda se hodně líbí moji mame a dnes je velmi oblbená , zkusila jsem shromaždit pár informací z různých stránek , ať víte o co přesně v téhle módě jde.
Všimla jsem si ,že dneska když si nějáka scene slečna přivlastní tenhle styl , říkájí si Indie Scene. Dodneška nevidím rozdíl. Takže kdo mi řekne rozdíl mezi těmihle dvěmi styly ( Vintage X Indie Scene ) má u mě plus.
  • Pojem "vintage" (čti vintidž) představuje vše, co má "duši".
  • Vintage může být v některých případech nahrazen slovem klasický či výběrový. Proto nejlepší kousky můžete nalézt v Secondhandech.
  • Vintage módní kousky nám něžně připomenou dřívější časy.
  • Retro móda je žhavým trendem, ovšem nejlépe vypadá vhodně zvolená kombinace moderního a staršího oblečení, která prostě dodá vašemu outfitu šmrnc.
  • Takové oblečení můžete najít nejlevněji v Secondhandech , Vietnamske stánky... Z těch značkových pak Marks & Spencer , Nana Vogue , Takko , H&M, CandA , Reserved, Mango, Promod, Vero mod , St. Olivier, Jackpot, Fornarina...
V ČR není tolik mladých lidí, kteří by vintage módu obdivovali, takže se nemusíte bát, že když si koupíte v takto běžných obchodech nějaký pěkný retro kousek, tak to bude mít polovina školy. Také jde hlavně o to, dokázat oblečení skombinovat s doplňky a samozřejmě i líčením a účesem.
Pokud si chcete pořídit ten pravý vintage kousek, musíte počítat s tím, že sáhnete hlouběji do peněženky. To pro nás nepracující znamená velmi velmi hluboko. Na vintage oblečení je nejdůležitější jeho původ. Čím starší a ošoupanější štítek se jménem světoznámé značky, tím lépe.
Ty nejlepší mají na vývěsním štítu napsáno Art Deco Galerie nebo K-Oukej.
Ve světové módě je vintage na prvním místě. Dříve se dělaly kolekce, které normálním lidem připadaly absolutně nenositelné. Ale zdá se, že se to změnilo.
Designerská dvojka Viktor&Rolf přijali nabídku navrhnout kolekci pro síť obchodů H&M .. Vintage oblečení ve skvělém a prvotřídním stylu tak bude dostupné i těm, kteří si nemohou dovolit kousek přímo z mola Prady.

Vintage par obrazku:
whatever▲☾ | via Tumblr
whatever▲☾ | via Tumblr
Vintage dress

a posledni styl Cybergoth:

- subkultura která vznikla v Anglii v roce 1988 - kombinace cyberpunku, gothiky, sci-fi, rave
= elektro-taneční hudba,hudba je rychlá, hypnotická, tvořená počítači Futurepop
- v tomhle stylu jě běžné nerozlišování mezi ženou a mužem

- v tomhle stylu se nosí převážně černé oblečení v kombinaci s neonovými barvami,většinou oblečení z reflexního materiálu, a veliké těžké boty Platformy, úzké černé kalhoty, vesty, síťoviny, rozpárané oblečení
- také se hodně nosí různé kostými, které byly oblíbené v 19/20 století
- vlasy jsou veliké, barevné, spíše dredy nebo se používají paruky nebo příčesy ve tvaru "trubek"
- hodně se nosí neobvyklé roužky se špicemi nebo dýchací masky nebo velké pilotské brýle

obrazky:
Untitled
Cyber Punk by ~SweetBunnyLove on deviantART
Hot Fresh Pics: The Cyber Goth
tak a to je o stylu pro dnesek vsechno pp u dalsiho clanku WolfGirlLucka C=

Yeah konecne diskretni odpocinek a prazdniny podle me =P

13. července 2014 v 17:43 | WolfGirlLucka |  Little Diary♥

Asi se divite proc zacinam takhle takze vic v clanku ↓