Říjen 2011

par pisnicek

28. října 2011 v 20:09 | WolfGirlLucka |  videjka klavinkyy

wolf eyes

28. října 2011 v 19:45 | WolfGirlLucka |  ♥ wolf ♥ ツvlci noc...

28. října 2011 v 18:37 | WolfGirlLucka |  ♥ wolf ♥ ツ
wolves howl night animal graphic
wolves night moon nature picture and wallpaper
howling wolves night sky picture and wallpaper
howling wolves night leaves picture and wallpaper
amaterasu and her son - wolves photo
wolf protest - wolves photo
Real Wolf Link - wolves photo
Beautiful Wolf - wolves photo
Wolves - wolves photo
Wolves - wolves photo
Wolves - wolves photo
Wolves - wolves photo
Wolves - wolves photo
Wolves - wolves photo
Wolves - wolves photo
Wolves - wolves photo
look at those canines! - wolves photo
Adult maned wolf with a pup - wolves photo
Maned Wolf pup - wolves photo

co je to Hallowenn?

28. října 2011 v 18:14 | WolfGirlLucka |  anything about??

hallowenn

Halloween je anglosaský lidový svátek, který se slaví31. října. Děti se oblékají do strašidelných kostýmů a chodí od domu k domu s tradičním pořekadlem Trick or treat (Koledu, nebo vám něco provedu) a "koledují" o sladkosti. Svátek se slaví většinou v anglicky mluvících zemích, převážně v USA, Kanadě, Velké Británii, Irsku, Austrálii, Novém Zélandu aj. Halloween vznikl z křesťanských oslav svátku Všech svatých[zdroj?] a pravděpodobně i z předkřesťanskéhokeltského svátku Samhain - obdoby našeho Nového roku(my to mame jako dusicky). Název vznikl zkrácením anglického "All-Hallow-even", tedy "Předvečer Všech svatých".
Tradičními znaky Halloweenu jsou vyřezané dýně se svíčkou uvnitř, zvané Jack-o'-lantern, dále čarodějky,duchové, černé kočky, košťata
Svítilna z dýně (Jack-o'-lantern)

Jiný názevAll Saints' Eve
SlavenýKanada, Irsko, Austrálie, Spojené království, Japonsko, Bahamy, Spojené státy, někdy Nový Zéland, Švédsko a mnoho latinskoamerických zemí, kde je známý jako Noche de las Brujas (Noc čarodějnic)
DruhNáboženský, kulturní
Datum31. října
Zvyky a tradicevydlabávání dýní, koledování, ohně, kostýmové veselice
Z noci 31. Října na 1. Listopadu se v některých zemích slaví svátek Halloween. Tento svátek je pro nás Čechy asi těžko pochopitelný, ale i my máme jeho obdobu.
Názvy jsou různé: Halloween, předvečer svátku Všech svatých, Samhain…

Halloween-carodejnice

Historie a vznik

Svátek Halloween pochází od Keltů. Svátek se slaví, ještě před Kristem. Halloween vznikl mezi starokeltskými kmeny v dnešní Velké Británii, Irsku a severní Francii. Pohané věřili, že fyzický život začíná zánikem. Proto slaví právě v tento den, protože věří, že 31. Října a 1. Listopadu, protože tady toto datum začíná období chladu, tmy, rozpadu a smrti. Keltové uctívali božstvo Samhaina (Samhain v překladů znamená konec léta).

Dušičky - 2. listopadu

Velká část lidí v Česku slaví svátek Dušičky. Ale jenom málo lidí ví, že Dušičky a Halloween mají stejný historický základ. Oba tyto svátky jsou od Keltů viz. Nahoře. Tento svátek zavedl roku 998 Clunyjský opat Odilo, který se tak snažil potlačit přetrvávající pohanské obřady. V 13. Století se tento zvyk rozšířil po celé západní církvi. V Aragonii začali kněží slavit v tento den 3 mše za zemřelé. Vzhledem k tomu, jak tento svátek už byl rozšířený, tak se rozhodl papež Benedikt XIV. Tento svátek potvrdil a rozšířil ho do Španělska, Portugalska a Latinské Ameriky. V roce 1925 Benedikt XI. tento svátek potvrdil na celou církvi.
Dušičky se slaví tak, že lidé navštěvují hřbitovy, aby si zavzpomínali na své příbuzné nebo známé, kteří zemřeli. Na jejich hroby dávají svíčky a živé květiny.

Halloween - zvyky

Dříve byli slavnosti hlavně v období žní, a proto se hodně předpovídalo díky jídlu např. jestli se dívka vdá.

Hry:

Bobbing for Apples - nejznámější hra, která je jednoduchá. Nechejte jablka plavat v nějaké kádi. Cíle hry je, že musíte zuby vytáhnout jablko a přitom si nepomáhat rukama.
Apple Pass - tato hra se může hrát s kulatým ovocem. Nejčastěji se hraje s jablkem. Hráči se postaví do dvou řad, aby byli ve stejném počtu. První člověk si dá pod bradu jablko a druhý se mu ho snaží vzít. Takhle to musí udělat všichni a přitom jablko nesmí s padnou. Pokud jablko spadne musí se začít od prvního člověka.
Apple Paring - každý si vezme jablko a musí ho oloupat, tak že šlupka musí být co nejdelší a nejtenčí.
Hororové historky - halloween je hlavně strašidelný svátek, a proto k němu neodmyslitelně patří i strašidelné historiky nebo aspoň filmy nebo seriály.

Recepty:


Halloween-jidlo

Pečení-peče nebo kupuje se tzv. nowadays. Je to lehký dort, do kterého se před pečením dá prsten a ten, kdo ho najde má následující rok najít svoji pravou lásku. Pečou se i např. dýňové koláče, kuře na meruňkách,
Dračí krev - koktejl
Přísady pro 10 koktejlů :
1l Coca Cola
1l višňového sirupu
1l Minerální vody s bublinkami (perlivá)
20 kostek ledu
Do velké nádoby vylijte coca colu a potom podle potřeby višnoví sirup. Nakones přidejte minerální vodu a potom led.
Převleky: Proč se vlastně lidé převlékají? Dříve si lidé převlékali jenom za mrtvé, aby přelstili duchy. V dnešní době, ale se lidé převlékají doslova za všechno.
Co k Halloweenu neodmyslitelně patří:dýně, čarodějky, duchové, oheň, kostlivci, u barev to je černá a oranžová.

Halloween-dyne

Říká se Trick-or-treth, což znamená Dej mi koledu nebo ti něco provedu. Nám to připadá jako fráze, ale pro Američany to jenom fráze není. Opravdu pokud dětem nedají koledu, tak tomu dotyčnému něco provedou nejznámější je asi házení vajíček na dům, ale oblíbenější v Americe je, že se dá do pytlíku hovno(nevím jak to mám říct slušně) a to celé se zapálí a dá se to před dveře. Člověk se to začne snažit udupat, aby to přestalo hořet a dál to myslím ani nemusím popisovat. Nevím, jak vy ale já bych jim tu koledu radši dala.

Halloween-dyne-se-sladkostmi

V Dnešní době si neužívají Halloween jen děti, ale i dospělí. Mám trochu chuť napsat hlavně dospělí. Je to doba, kdy se i dospělí můžou stát dětmi a nelámat si hlavu nad tím, jak se chovají.

Halloween-oblek
Halloween-dospeli

Takzvaná satanova církev oficiálně prohlásila tento den za svůj svátek.
Na Wikipedii si můžete přečíst příběh o Jackovi. Tento příběh je o Halloweenu. Doporučuju si ho přečíst.

= takze 31.10 si uzivejte hallowenn kdyz uz vite oc jde =) s timto clankem mi castecne pomohla wikipedie vase:WolfGirlLucka

neco co clovek citi po vztahu=Depka

28. října 2011 v 17:54 | WolfGirlLucka |  laaaaska
Image and video hosting by TinyPic
takove prasky bych nekdy potrebovala =(
00afee3be3891e88.jpg sorrow image by Rwida

Ahoooj lidi =)

28. října 2011 v 17:27 | WolfGirlLucka |  Little Diary♥
Ahoj lidi =)
konecne jsem zpet nemela jsem co delat a tak jsem za vama prisla navic cekam az mi mamka stahne harryho pottera =d =D hihi navic me dneska kamaradily sklamali nj venek znate to kluci xD ale nemuzeme byt na ne zlobivy taky mam depku celkem....chybi mi jeden clovek ktereho miluju!! (i like you! but I love you!) on to wii mno nic a taky za chvili bude HAllOwEnn mno netesite se ja jo jo a taky mam zmenene jmeno na facebooku ascarias čumáček Wolfgirl tak me snad najdete taky chodim tancit ale moc mi to nejde taky prisel podzim uzivam si proto slunicka plnymi dousky a kdyz je zatazeno tak mi neni nejlip takze sem rada kdyz je aspon 17° =D taky ctu vahani a mrazeni uzasne knizky o vlcich takze pokudste to necetli doporucuju je to o vlkodlach uzasna knizka =) takze ted tu neco hodim tak pp vase:WolfGirlLucka